MedPol
  • 10 лет опыта (2015 — 2024)          Более 2450 врачей и стоматологов, получивших PWZ в Польше (с 2015 г.)          Индивидуальные занятия (а также в парах)          Oнлайн-занятия (1 час = 60 минут)          Польские преподаватели и врачи/стоматологи (сертифицированные и опытом)     

Opinie

Dziękujemy naszym Klientom za okazane nam zaufanie.

Pomagamy na wszystkich etapach uzyskania prawa wykonywania zawodu (PWZ) lekarza/dentysty i zatrudnienia w Polsce. Lekarze i dentyści, którzy dzięki ciężkiej nauce, cierpliwości i naszej pomocy rozpoczęli swoją karierę medyczną w Polsce, są przekonani, że jest to właściwy wybór.

Nazywam się Rusłana. Ukończyłam Winnicki Narodowy Uniwersytet Medyczny w 2017 roku i postanowiłam pracować za granicą.

 

Dlatego znalazłam wsparcie w Fundacji MedPol i rozpoczęłam przygotowania do pierwszego etapu – nauki polskiego języka medycznego. Uczyłam się z native speakerem przez Skype. Co mogę powiedzieć o języku? Byłam bardzo zadowolona. I w bardzo krótkim czasie, dosłownie w 2 miesiące przygotowań zdałam egzamin. Pomoc nauczyciela była bezcenna.

 

Przygotowanie do egzaminu nostryfikacyjnego wygląda tak samo jak do egzaminu językowego: lekcje z polskim lekarzem przez Skype. Ten egzamin również zdałam za pierwszym razem i jestem bardzo zadowolona z wyniku.

 

Moim zdaniem warto współpracować z Fundacją MedPol, ponieważ pomagają i wspierają na całej drodze i biorą na siebie dużo pracy, dzięki czemu można się skoncentrować tylko na nauce.

Rusłana K.

lekarz

Mam na imię Ilona. Pochodzę z Ukrainy. W 2015 roku wzięłam udział w programie “Program dla Lekarzy”, który jest realizowany przez Fundację MedPol.

Zawsze chciałam pracować za granicą jako lekarz. Gdy tylko nadarzyła się okazja, skorzystałam z niej. Na początku przerażała mnie ogromna biurokracja, egzaminy…

 

Ale po kilku konsultacjach, kiedy zrozumiałem, jak to wygląda, nabrałam więcej pewności siebie. To dla mnie bardzo ważne, żeby ktoś zajął się wszystkimi formalnościami w urzędach, bo z natury nie jestem biurokratą. Więc zaryzykowałam.

 

Najpierw był egzamin z języka polskiego. Co prawda przygotowywałem się do niego od kilku miesięcy, ale kiedy przyszłam na egzamin, byłam bardzo podekscytowana. A kiedy zaczęli czytać dyktando, już wiedziałem, że wszystko będzie dobrze, bo uczyłam się tego tematu wcześniej z nauczycielem. Reszta egzaminu nie była trudna, ponieważ byłam do niego dobrze przygotowana. Kiedy usłyszałam, że zdałam egzamin, potrzebowałam pięciu minut, żeby dojść do siebie. Potem zadzwoniłam do mojej nauczycielki, by dać jej znać. Teraz, patrząc wstecz, wiem, że większość zasług należała do niej, ponieważ dokładnie wiedziała, jak mnie przygotować, dużo wymagała ode mnie.

 

Po wielu konsultacjach z ekspertem MedPol i naprawdę dogłębnej analizie wszystkich za i przeciw zdecydowałam, że podejdę do ustnego egzaminu nostryfikacyjnego w Warszawie.Otrzymałem dostęp do bazy aktualnych pytań i rozpoczęłam indywidualne lekcje na Skype z lekarzem prowadzącym dwa razy w tygodniu.

 

To, że jestem gotowa na egzamin, poczułam na własnej skórze. Mój nauczyciel powiedział mi również, że mogę spróbować zdać.

Jak zawsze stres przed egzaminem dawał się we znaki, ale po pierwszym pytaniu o zapalenie trzustki poczułam pozytywne nastawienie komisji. Wszystkie pytania, które zadawała komisja, studiowałam wcześniej.

 

Ale wszystko się udało. Zdałam za pierwszym razem.

Ciężko opisać to uczucie. To chyba ogromna ulga i satysfakcja, że moja ciężka praca nie poszła na marne. I że naprawdę zbliżyłam się do realizacji swojego celu.

Najważniejsze, że miałem dobre materiały przygotowawcze i świetnego nauczyciela, który pracował ze mną niestrudzenie, tłumacząc mi wszystko, powtarzając, poprawiając po raz setny te same błędy.

 

Myślę, że bardzo ważne było to, że przygotowywałam się z nauczycielem indywidualnie. Ciężko mi sobie wyobrazić naukę w grupie. Przecież każdy ma swoje tempo, swój sposób przyswajania materiału. Jedne tematy zna się lepiej, inne wymagają więcej pracy…

 

Po zdaniu obu egzaminów zakwalifikowałam się na staż podyplomowy. Mieszkałam wtedy w Lublinie i dzięki ekspertowi MedPol rozpoczęłam staż również w Lublinie. Byłam bardzo szczęśliwa, bo moja córka nie musiała po raz kolejny zmieniać szkoły. Staż był naprawdę solidną szkołą, bo dopiero na nim dowiedziałam się dokładnie, jak wygląda polski szpital od środka, że jest bardzo duża różnica między polskim szpitalem a moim na Ukrainie. Nie da się nauczyć w jeden czy dwa dni, jak to wszystko działa. Jak tylko zaczęłam staż, szybko pokonałam barierę językową i zaczęłam intensywnie przygotowywać się do LEK-u.

 

Egzamin LEK udało mi się zdać za pierwszym razem. Nie był on bardzo trudny, ale to chyba zależy od każdego z osobna. Po ukończeniu stażu w końcu otrzymałam dokument z Izby Lekarskiej, na który czekałam. Ale było warto.

 

Po kolejnych konsultacjach z ekspertem MedPol zdecydowałam się na zmianę miejsca zamieszkania i przeprowadziliśmy się do miejscowości pod Poznaniem, gdzie otrzymałam propozycję pracy jako ginekolog. Od dawna rozważaliśmy z mężem przeprowadzkę na drugi koniec Polski, ale przeważyła możliwość uznania mojej specjalizacji. Ekspert MedPol bardzo mi pomógł, dzięki czemu mogłam rozpocząć proces uznawania mojej specjalizacji. Obecnie pracuję jako ginekolog w szpitalu i jednocześnie staram się o uznanie mojej specjalizacji.

 

Na koniec chciałbym dodać, że pomoc MedPol była dla mnie przydatna, ponieważ zaoszczędziłam dużo czasu, a przede wszystkim mogłam skoncentrować się na nauce i pracy, a resztę czasu spędzić z rodziną. Jestem bardzo zadowolona i jeśli uda mi się uznać specjalizację, będę bardzo, bardzo szczęśliwa. Życzę powodzenia innym lekarzom. Cześć wszystkim…

Ilona K.

lekarz ginekolog

Witam, nazywam się Jurij. Jestem urologiem z Ukrainy. Studiowałem na Państwowym Uniwersytecie Medycznym w Iwano-Frankowsku.

 

Obecnie pracuję w mieście Równe, specjalizując się w urologii. Obecnie jestem w trakcie przygotowań do egzaminów nostryfikujących mój dyplom. Zdałem już jeden egzamin z medycznego języka polskiego.

 

Bardzo interesujące było dla mnie zobaczenie, jak wygląda praktyka lekarska w Polsce. Dlatego odbyłem staż w Szpitalu Klinicznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

 

Podczas całego stażu byłem obecny podczas obchodów, przeglądów klinicznych pacjentów, przygotowania pacjentów do operacji, byłem również obecny podczas konsultacji pacjentów w klinice, widziałem, jak prowadzona jest dokumentacja w szpitalu, a także byłem obecny podczas wszystkich operacji, które miały miejsce podczas mojego stażu.

 

Operacje endoskopowe chorób układu moczowego, laparoskopowa korekcja obustronnego zwężenia i wiele innych.


Dzięki temu stażowi zobaczyłem, jak pracują lekarze w Polsce, zobaczyłem organizację klinik.

 

Dla lekarzy, którzy widzą swoją przyszłość w polskich ośrodkach medycznych, ten staż będzie dobrym początkiem i dobrym doświadczeniem na przyszłość!

Jurij D.

lekarz urolog

Nazywam się Jaryna. Ukończyłam Państwowy Uniwersytet Medyczny w Iwano-Frankowsku w 2015 roku. Po ukończeniu studiów postanowiłam zrealizować swoją działalność zawodową w Polsce.


W tym celu wzięłam udział w procesie nostryfikacji mojego ukraińskiego dyplomu w Polsce. Fundacja MedPol została mi polecona do nostryfikacji mojego dyplomu.


Pierwszym etapem nostryfikacji jest zdanie egzaminu z polskiego języka medycznego. Otrzymałam wszystkie niezbędne materiały i podręczniki. Otrzymałam również indywidualne lekcje przez Skype z profesjonalnym lektorem. Dzięki solidnemu przygotowaniu udało mi się zdać egzamin za pierwszym razem, z czego bardzo, bardzo się cieszę!


Drugim etapem nostryfikacji jest zdanie egzaminu nostryfikacyjnego. Egzamin nostryfikacyjny może mieć formę ustną i pisemną. Ja wybrałam formę ustną i byłam bardzo szczęśliwa, ponieważ zdałam egzamin za pierwszym razem!


Fundacja MedPol zapewniła mi podręczniki, bazę pytań oraz indywidualne sesje na Skype z profesjonalnym lekarzem-nauczycielem.


Do egzaminu uczyłam się przez 4 miesiące. Miałem wiele sprzecznych myśli, czy rozpocząć proces nostryfikacji, czy nie. Ale zdecydowałem się i jestem bardzo szczęśliwa, że udało mi się zdać wszystkie egzaminy za pierwszym razem. Dobrze, że rozpoczęłam proces nostryfikacji dokładnie wtedy, kiedy planowałam.


Fundacja MedPol zapewniła mi bardzo dobre przygotowanie do egzaminów i wszystkie materiały, dzięki którym zdałam egzaminy, a także zajęła się wszystkimi kwestiami formalnymi związanymi z egzaminami, dzięki czemu mogłam skupić się wyłącznie na przygotowaniach.


Podsumowując, mogę powiedzieć, że nostryfikację można zdać za pierwszym razem i jestem tego przykładem!

Jaryna J.

lekarz okulista

Jeśli masz pytania? Napisz do nas!

Zostaw nam swoje dane. Wrócimy do Ciebie z najlepszą ofertą!

Pola oznaczone * są wymagane

Współpracujemy z:


Gwarancja zatrudnienia w Polsce
po uzyskaniu prawa wykonywania zawodu (PWZ)!

© Copyright MedPol 2015-2024